Підтвердження дати направлення відповіді на запит на публічну інформацію

Поштовий штемпель на конверті підтверджує дату направлення відповіді на запит на публічну інформацію.

 

30 січня 2019 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув касаційну скаргу у справі № 805/2982/17-а за позовом ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, Тимчасової кваліфікаційної комісії приватних виконавців Міністерства юстиції України про визнання бездіяльності протиправною.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що 21 липня 2017 року, ОСОБА_1, звернувся до Тимчасової кваліфікаційної комісії приватних виконавців Міністерства юстиції України з запитом на отримання публічної інформації, відповідно до якого просив надати: перелік осіб, які є авторами ситуаційних та практичних завдань для кваліфікаційного іспиту осіб, які мають намір здійснювати діяльність приватного виконавця із зазначенням ПІБ, посади, місця роботи, освіти.

Суди першої та апеляційної інстанцій позов задовольнили. Визнали протиправною бездіяльність Міністерства юстиції України щодо ненадання відповіді на запит ОСОБА_1 від 21 липня 2017 року про надання публічної інформації в передбачений законодавством строк.

Правовий висновок Верховного Суду за результатами розгляду зазначеної адміністративної справи полягає в такому.

Запит позивача на отримання публічної інформації від 21 липня 2017 року розглянутий відповідачем у строки, визначені Законом України № 2939-VI, а саме: протягом 4 робочих днів з моменту отримання запиту.

Однак, зазначена відповідь Міністерства юстиції України від 3 серпня 2017 року № ПІ-М-2075/20.5 направлена на адресу відповідача лише 15 серпня 2017 року, що підтверджується відміткою на поштовому конверті.

Міністерство стверджувало, що воно не є відповідальним за проставлення поштового штемпеля на конверті та не може нести відповідальність за несвоєчасність його проставлення.

Верховний Суд, як і суди попередніх інстанцій, відхилив такі доводи, оскільки відповідно до Інструкції з діловодства Міністерства юстиції України № 1405/5 вихідні документи обробляються і надсилаються централізовано в день їх одержання від структурних підрозділів, не пізніше наступного дня.

При цьому у запиті на отримання публічної інформації від 21 липня 2017 року позивач просив надати відповідь на запит на поштову адресу позивача, а також на електронну адресу.

Однак, доказів направлення зазначеної відповіді на електронну адресу ОСОБА_1 надано не було.

Ураховуючи зазначене, колегія суддів погоджується з висновком судів попередніх інстанцій, що відповідачами був порушений порядок щодо надання відповіді на інформаційний запит позивача, а саме: запитувана інформація була надана не у п’ятиденний строк, який встановлений частиною першою статті 20 Закону України № 2939-VI.

 

Відповідна правова позиція викладена у постанові КАС у складі Верховного Суду від 30 січня 2019 року у справі № 805/2982/17-а (провадження № К/9901/138/18).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це також цікаво