Як отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП)

Почнемо з того, що це таке ЕЦП.

електронний цифровий підпис – вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа (згідно Закону України “Про електронний цифровий підпис”).

Для чого потрібен ЕЦП

З допомогою ЕЦП можна авторизуватися на сайтах-сервісах та отримати різноманітну інформацію, як то інформацію про право власності на нерухоме майно, інформацію про наявне у особи нерухоме майно, інформацію з публічної кадастрової карти України, підписати файл та багато іншого.

Простіше всього отримати ключ (ЕЦП) на сайті ПриватБанку, звичайно якщо ви є клієнтом цього банку.

Почнемо

Для початку потрібно перейти за адресою acsk.privatbank.ua/key

Звичайно авторизуємося

Після авторизації потрібно перевірити особисті наді

Якщо все вказано вірно – тиснемо “Дані вірні” (зелена кнопка)

У вікні що відкриється потрібно зазначити придуманий пароль ключа. Зауважте, що пароль має бути не менше восьми символів, бажано використовувати символи типу (!@#%&), великі та маленькі літери латинського алфавіту (англійська розкладка клавіатури) і цифри. Звичайно пароль потрібно запам’ятати, а краще записати на аркуш паперу.

Після того як пароль зазначено та натиснуто кнопку “Далі” ми потрапляємо на сторінку перевірки номеру телефону.

Вписуємо отримані в СМС цифри, ставимо прапорець в підтвердження ознайомлення та згодою з з умовами та правилами надання банківських послуг і знову тиснемо кнопку “Далі”.

Після натискання кнопки “Далі” буде згенеровано електронний цифровий підпис та запропоновано зберегти його. Ключ має префікс pb_, розширення jks і загалом має назву pb_ХХХХХХХХ.jks де “ХХХХХХХХ” ваш реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше відомий як  індивідуальний податковий номер (ІПН).

От і все, ви маєте ваш цифровий підпис!

 

Також, є інший спосіб отримання цифрового підпису, назвемо його Варіант 2

Для отримання ЕЦП за варіантом 2 (у “Приват 24”)

Зайти у меню «Усі послуги»/«Бізнес»/«Завантажити сертифікат».

Заповнити відсутні чи перевірити вказані відомості у формі заявки на отримання сертифіката.
Обов’язково заповніть поле «E-mail».

Якщо все правильно тиснемо кнопку “Дані вірні”

На сторінці що відкриється вписуємо пароль для ключа. (Пароль має бути не менше восьми символів, бажано використовувати символи типу (!@#%&), великі та маленькі літери латинського алфавіту (англійська розкладка клавіатури) і цифри. Звичайно пароль потрібно запам’ятати, а краще записати на аркуш паперу).

Після натикання кнопки “Далі” потрібно буде підтвердити номер телефону.

Вписуємо символи, які прийшли в СМС від банку чи додатку “Privat24”, ставимо прапорець в підтвердження ознайомлення та згодою з з умовами та правилами надання банківських послуг і знову тиснемо кнопку “Далі”.

Після натикання кнопки “Далі” буде згенеровано електронний цифровий підпис та запропоновано зберегти його.

Яким з варіантів отримання ключа скористатися обирати тільки вам, редакції сайту LawHelp більше імпонує перший варіант, тому він описаний першим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це також цікаво