Яку інформація в декларація про майно можна вважати з обмеженим доступом

Зазначену в деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру інформацію слід відносити до інформації з обмеженим доступом лише щодо відомостей про: ідентифікаційний код, серію та номер паспорта громадянина України, реєстрацію місця проживання, дату народження, місцезнаходження об’єктів, які наводяться у декларації.

 

18 квітня 2018 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув касаційну скаргу у справі № 817/2717/15 за позовом особи до публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Рівнегаз» про визнання протиправним ненадання на запит копії декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру депутата Рівненської обласної ради, голови правління ПАТ «Рівнегаз» за 2014 рік та зобов’язання надати вказану копію.

Постановою окружного адміністративного суду, залишеною без змін ухвалою апеляційного адміністративного суду, адміністративний позов задоволено частково: визнано протиправними дії ПАТ «Рівнегаз» та зобов’язано надати вказану копію декларації, за винятком інформації, передбаченої частиною другої статті 12 Закону України від 07 квітня 2011 року № 3206-VI «Про засади запобігання і протидії корупції» (далі – Закон України № 3206-VI).

Правовий висновок Верховного Суду за результатами розгляду зазначеної адміністративної справи полягає в такому.

Відповідно до частини сьомої статті 6 Закону України № 3206-VI (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

Верховний Суд зауважує, що правильними є висновки судів попередніх інстанцій, що зазначену інформацію у деклараціях слід відносити до інформації з обмеженим доступом лише щодо відомостей про: ідентифікаційний код, серію та номер паспорта громадянина України, реєстрацію місця проживання, дату народження, місцезнаходження об’єктів, які наводяться у декларації. Що стосується іншої інформації, зазначеної у вказаних документах, то відповідно до Закону України № 3206-VI вона не є конфіденційною.

З огляду на наведене, колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій про те, що інформація про задекларовані депутатом Рівненської обласної ради доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру становить суспільний інтерес і є суспільно необхідною інформацією, яка підлягає оприлюдненню за запитом, а відповідач, до якого така декларація подана, є розпорядником публічної інформації.

Отже, суди першої та апеляційної інстанцій не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій, внаслідок чого касаційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а судові рішення – без змін.

 

Відповідна правова позиція викладена у постанові КАС у складі Верховного Суду від 18 квітня 2018 року у справі № 817/2717/15 (провадження № К/9901/10884/18).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це також цікаво